uporabniško ime 
geslo 
iskanje risank:

Nadgradnja SloCartoona:
jo nestrpno pričakujem!
me ne zanima

Prišlo je do napake. Počakajte trenutek in pritisnite osveži.Aktivni uporabniki
2 gosta

Število obiskov od 1.9.2002: 0
Èlanki > Reporta¾e in dogodki
Animateka 2005 (program)
Avtor: Smail 'Misak' Jušič | 08.12.2005
V KINODVORU MED 13. IN 17. DECEMBROM!

UVODNA BESEDA:

Podnaslov druge edicije festivala Animateka izhaja neposredno iz ilustracije letošnjega rezidenčnega umetnika M.S. Bastiana, ki bo v času festivala s svojimi papirnatimi poslikavami okrasil Kinodvor. Slon Danijela Žežlja, ki je zaznamoval rojstvo novega festivala, pa nas bo spremljal kot uradni festivalski logotip tudi v prihodnosti. Interpretacija Bastianove ilustracije je možna iz najmanj dveh zornih kotov: 1. razvoj festivala (sadež) je odvisen od dobre volje javnih financerjev (drevo) in vizije sponzorjev (rodovitna prst), ki odločajo o črni ali pisani usodi animatorjev (obešenci) in usodi njihovih filmov. 2. festivalska ekipa (obešenci) se kljub zanki okoli vratu, z nasmeškom in dobro voljo upira družbenim vplivom (drevo in prst) ter medse vabi vesele animatorje (v tem primeru se vsi hranijo z zrakom, toda želja po animiranju/oživljanju jih drži pri življenju). Festivalsko Animateko bi lahko primerjali s kalčkom, ki je lansko leto vzklil in preživel mrzlo zimo, toda zaradi pomanjkanja hranljivih snovi bi med letom skoraj usahnil. Kalček smo poskušali presaditi tudi v visoko standardizirano prst Evropske unije, vendar ga je le-ta zavrgla s pojasnilom, da pomaga rasti samo rastlinam s koreninami. Slovenska javna njiva pa je zasičena in polna plevela, tako da je naš kalček v njem prepuščen nenačrtni vzgoji. Na našo srečo smo vzklili v bližini družbeno odgovornega vrta z vizijo, poslanstvom in cilji, tako da vam bomo s pomočjo Mobitela, glavnega sponzorja festivala, in Slovenske kinoteke, našega producenta, tudi v drugem letu s povabljenimi avtorji in avtoricami na platnu predstavili nove cvetove animatečnega kolobarjenja.

Igor Prassel
direktor festivala


PROGRAM:


18:10 (pred-festivalski dogodek/premiera)

Frank ya Wendy (Frank in Wendy) (2005)
Kaspar Jancis, Üllo Pikkov, Priit Tender
Estonija,
35mm, 75', ap



18:10 (pred-festivalski dogodek/premiera)

Nyócker! (Četrt!) (2004)
Áron Gauder
Madžarska,
35mm, 90', ap



20:10 Otvoritev festivala in tekmovalni spored I:

Io So Chi Sono (Vem, kdo sem (2004)
Simone Massi
Italija,
Beta, 3'

Lionardo Mio (2005)
Ivana Sebestova
Slovaška,
35mm, 6'30''

Der Park (Park) (2005)
Mahler
Avstrija,
Beta, 5'

Koyaa (Koyaa) (2003)
Kolja Saksida
Slovenija,
Beta, 6'

Jam Session (2004)
Izabela Plucinska
Poljska/Nemčija,
35mm, 9'30''

Biramel (2005)
Illir Kaso
Albanija,
Beta, 4'45''

Randevú (2004)
Ferenc Cakó
Madžarska,
35mm, 7'

Ogledalo (2005)
Jelena Bešir
Srbija in Črna Gora,
Beta, 8'

Koan - Ne beszélj! (2004)
Zoltán Szilágyi Varga
Madžarska,
Beta, 1'57''

Can I have 2 minutes of your time? (2005)
Brigitta Bödenauer
Avstrija,
Beta, 2'

Biba Malčka (2005)
Maria Miletić Dail
Slovenija,
Beta, 7'

Svìtlonoš (2005)
Václav Švankmajer
Češka,
35mm, 25'

Erroll&Flint (2005)
Vanja Matović
Slovenija,
Beta, 45''

22:30 Celovečerni animirani film:

Wonderful Days (Čudoviti dnevi) (2003)
Moon-saeng Kim
Južna Koreja,
35mm, 87’



10:00 Slon (otroški animirani filmi iz arhiva Slovenske kinoteke)

Krtek (Krtek) (1957)
Zdenek Miler
Češkoslovaška,
3 deli x 5min (Krtek in zelena zvezda, Krtek in vžigalice, Krtek in glasba)

Cvrček (Čriček) (1978)
Zdenek Miler
Češkoslovaška
2 dela x 5 min (Cvrček in kontrabas, Cvrček in stroj)

Bolek i Lolek (Lolek in Bolek) (1964)
Zdzislav Kudka, Lechoslaw Marszalek
Poljska
2 dela x 9 min (Snežna kraljica, Po sledovih Yetija)

Gusztáv (Gustav) (1964)
Temesi Miklos
Madžarska
2 dela x 5 min (Gustav proti zakonu, Gustav in šef)

Medved Bojan (1985)
Branko Ranitović
Jugoslavija,
2 dela x 5 min (Fotograf, Zima)

11.20 Tekmovalni spored I (ponovitev - glej spored za torek)
16.10 Žirija se predstavlja: filmi Tima Webba in profesorjev iz RCA, 68’
20:10 Tekmovalni spored II:

Vennad karusüdamed (2005)
Riho Unt
Estonija,
Beta, 21'

Princeza na zidu (2005)
Iva Æirić
Srbija in Črna Gora,
Beta, 8'10''

Svêdomí (2004)
Jan Bohuslav
Češka,
Beta, 3'20''

Fat Fatal (2005)
Michaela Copikova
Slovaška,
Beta, 5'36''

Maestro (2005)
Géza M. Tóth
Madžarska,
35mm, 4'35''

Kućica u krošnji (2005)
Darko Kreč
Hrvaška,
Beta, 6'30''

Dreamboy (2004)
Renato Foder
BiH,
DVD, 3'28''

Three Feathers and a Rainworm (2004)
Igor Æorić
SCG,
Beta, 3'44''

Tick-Tack (2004)
Boris Despodov
Bolgarija,
35mm, 7'

Tum (2005)
Joanna Rusinek
Poljska,
Beta, 6'

Minimals (2005)
Leopold Maurer
Avstrija,
DVD, 10'20''

Po jab³kach (2004)
Marta Pajek
Poljska,
Beta, 5'20''

Draw me a Fish (2005)
Lora Markova
Bolgarija,
DVD, 1'52''

Sun Sun (2005)
Lavrenčič, Gorazd Bizjak, Miha Perne
Slovenija,
Beta, 4’33’’

The Switch (2005)
Janko Mandić, Srđan Prodanović
Slovenija,
Beta, 2'30''

22:10 Tim Webb in Joe King predstavljata študentske animirane filme RCA, 103’



10:00 Slon (Uredništvo animiranih oddaj za otroke RTV Slovenija predstavlja animirane filme sodobnih slovenskih avtorjev)

Pozabljene Knjige naših babic (2001)
Eka Vogelnik
Slovenija,
Beta, 15’

Hrček Miha pripoveduje (2003)




Miška Smetiška (2003)
Brane Solce
Slovenija,
Beta, 4 x 3’ (Žarnica, Jabolko, Čajnik, Kotalke)

Sožitje (2005)
Željko Ivančič
Slovenia,
Beta, 3’

Ko barvice ponorijo (2001)
Željko Ivančič
Slovenija,
Beta, 3’

Bizgeci - Na jug (2003)
Grega Mastnak
Slovenija,
35mm, 5’

Biba malčka: Hišica na drevesu (2005)
Marija Miletić Dail
Slovenija,
Beta, 7’

16:10 Žirija se predstavlja: retrospektiva Nicole Hewitt, 69’
20:10 tekmovalni program III:

Bezmiegs (2004)
Vladimir Leschiov
Litva,
35mm, 7'

Laud (2004)
Jelena Girlin, Marii-Liis Basskovskaja, Urmas Jõemees
Estonija,
Beta, 18'

Wieczny Fina³ (2004)
Izabela Bartosik
Poljska,
Beta, 9'22''

Metamorfozë (2004)
Artur Dauti
Albanija,
35mm, 7'45''

Tele-Dialog (2005)
Veronika Schubert
Avstrija,
Beta, 5'10''

Vesmír Nepoznatelný (2005)
Zdenìk Durdil
Češka,
Beta, 7'30''

Duplex (2004)
Goran Trbuljak
Hrvaška,
35mm, 7'42''

Ichthys (2005)
Marek Skrobecki
Poljska,
35mm, 16'41''

Darazsak, ludak, körtefa (2005)
László Csáki
Madžarska,
35mm, 5'

Mississippi (2005)
Arash T. Riahi
Avstrija,
Beta, 6'

Perpetuum Stabile (2004)
Magda Dulčić
Hrvaška,
Beta, 3'20''

22:30 Celovečerni animirani film:

Nyócker! (Četrt!) (2004)
Áron Gauder
Madžarska,
35mm, 87’



10:00 Slon (Animateka 2005 predstavlja kratke animirane filme za otroke)

Koyaa (Koyaa) (2003)
Kolja Saksida
Slovenija,
Beta, 6'

Princeza na zidu (2005)
Iva Æirić
Srbija in Črna Gora,
Beta, 8'10''

Maestro (2005)
Géza M. Tóth
Madžarska,
35mm, 4'35''

Kućica u krošnji (2005)
Darko Kreč
Hrvaška,
Beta, 6'30''

Three Feathers and a Rainworm (2004)
Igor Æorić
SCG,
Beta, 3'44''

Prisera (2005)
Michaela Ostadalova
Slovaška,
Beta, 4'40''

Hula-Hula (2005)
Helena Špinderk, Valentina Družinec, Ivana Benko
Hrvaška,
Beta, 2'36''

Princesa in mesec (2004)
Ergys Faja, Bertrand Shijaku
Albanija,
35mm, 13'20''

Miska smetiska 3 (2004)
Brane Solce
Slovenija,
DVD, 6'

Ljubezenska zgodba (2004)
Sevina Ivanova
Bolgarija,
Beta, 3'10''

11:20 tekmovalni program III (ponovitev, glej spored za četrtek)
14.10 Švedski filmski inštitut predstavlja: sodobni švedski kratkometražni igrani in eksperimentalni filmi
16:10 Žirija se predstavlja: Erik van Drunen predstavlja najboljše iz mednarodnega festivala animiranega filma Holland Animation Film Festival 2004

20:10 Tekmovalni spored IV:

Rush (2004)
Claude Luyet, Xavier Robel
Švica,
35mm, 3'

humanbotanik (2005)
Regina Hofer
Avstrija,
DVD, 8'

Mielött (2005)
Gábor Ulrich
Madžarska,
Beta, 3'30''

Prisera (2005)
Michaela Ostadalova
Slovaška,
Beta, 4'40''

Montmartre (2005)
Vladimir Mikhaylov
Ukrajina,
Beta, 5'

Metamorph (2005)
Rastko Æirić
Srbija in Črna Gora,
Beta, 10'30''

Bolo nás 11 (2004)
Iveta Grófová
Slovaška,
Beta, 5'

Vanishing Points (2005)
Nana Swiczinsky
Avstrija,
35mm, 8'30''

Yes Darling (2005)
Jadranko Lopatić
Hrvaška,
Beta, 1'

Za sluncem (2004)
Radek Doskočil
Češka,
Beta, 7'

Glej tička! (2005)
Brane Solce
Slovenija,
DVD, 2'

Telewizor (2005)
Tomasz Siwiñski
Poljska,
Beta, 8'24''

Sztuka spadania (2004)
Tomek Baginski
Poljska,
35mm, 5'50''

A Dog's Life (2005)
Ferenc Rofusz
Madžarska,
35mm, 11'

Aquatoria (2005)
Andrey Tsvetkov
Bolgarija,
Beta, 4'50''

22:10 Celovečerni animirani film:

Nyócker! (Četrt!) (2004)
Áron Gauder
Madžarska,
35mm, 87’



10:00 Slon (najboljši otroški animirani filmi festivala Animateka 2005 - izbor filmov iz vseh treh otroških programov Slon)
11:00 Risani film – od risbe do risanke, vesela šola animiranega filma za otroke – delavnica z Marjanom in Mitom Mančkom (preddverje)
11:20 tekmovalni program IV (ponovitev)
14.10 Švedski filmski inštitut predstavlja: sodobni švedski animirani filmi, 93’
18:10 Zgodovinska retrospektiva madžarskega animiranega filma, 90’ (uvodna predstavitev Katalin Macskássy)
20:10 Zaključni večer: Posebna projekcija pred podelitvijo nagrad: Instructions for a Light and Sound Machine, Peter Tscherkassky, Avstrija, 2005, 35mm, 17'; predstavitev rezultatov festivalske delavnice Kako narediti animirani film, podelitev Sony nagrade žirije in Sony nagrade občinstva ter projekcija zmagovalnih filmov; koncert Gustav


Avtor Komentar Registriraj se
Misak

Admin

Poslano: 08.12.2005 12:25:22
Program se bo še dopolnjeval tekom teh dni. Podrobneje vam bomo predstavili žirijo in posebne predstavitve (študentski animirani filmi RCA, sodobni švedski kratkometražni igrani in eksperimentalni filmi, sodobni švedski animirani filmi, zgodovinska retrospektiva madžarskega animiranega filma).

Upajmo, da se vidimo na festivalu!

SloCartoon.net
Komentar je izbrisan!
uri

Admin

Poslano: 09.12.2005 14:01:42
Lepo, pregledno in informativno predstavljeno. Skoda, da ne morem pridet.

. Uri .
Komentar je izbrisan!
Misak

Admin

Poslano: 11.12.2005 12:22:39
Če koga zanima bolj podrobne informacije ,na j kar vpraša. Prav tako je v teku nagradna igra, kjer si lahko priborite vstopnice za ogled določene predstave.

Se vidimo tam kje! (me lahko pocukate za rokav;)

SloCartoon.net
Komentar je izbrisan!
Avtor Komentar Registriraj se

Horizontalna črta ločuje že videne komentarje od še ne videnih.


izšla

Iz zhivota na listnite vashki

(1994)

praznuje

Marnette Patterson
(1980)

zajeto

Quando os Dias Eram Eternos

plakatirano

Nachthexen

video

Paddington

ilustrirano
Samurai Fish




2. mednarodni festival stop-motion animacije Stoptrik (0)




© 2011 SloCartoon | Kdo smo | Pomoč | Pogoji uporabe | Oglaševanje