uporabniško ime 
geslo 
iskanje risank:

Nadgradnja SloCartoona:
jo nestrpno pričakujem!
me ne zanima

Prišlo je do napake. Počakajte trenutek in pritisnite osveži.Aktivni uporabniki
Misak in 7 gostov

Danes praznujeta rojstni dan Krempelj (26 let) in zala.klancnik (13 let). Vse najboljše!

Število obiskov od 1.9.2002: 0
Èlanki > Reporta¾e in dogodki
Animateka 2007 (tekmovalni program)
Avtor: Smail 'Misak' Jušič | 02.12.2007
V KINODVORU MED 03. IN 09. DECEMBROM!

UVODNA BESEDA:

Za letošnjo festivalsko lovoriko se bo borilo kar 57 animiranih filmov. Slovenci smo letos prijavili pet (5) animiranih filmov, ki bodo sodelovali v tekmi za najboljšega. Izmed vseh filmov, ki si jih bomo v tekmovalnem programu ogledali, je kar nekaj avtorjev, ki so nam že poznani iz prejšnjih edicij Animateke. In kaj si bomo letos lahko ogledali? Pa poglejmo!


PROGRAM:



21:10: Tekmovalni program I

LJUBEZEN JE BOLEZEN / LIEBESKRANK / LOVESICK
Špela Čadež (KHM/Špela Čadež)
Nemčija, Slovenija


BUČE / KEBULE / NOGGINS
Lou Poláková (VŠUP)
Češka


PIKA IN ČRTICA / PUNKT UND STRICHE / DOT AND LINE
Jesús Pérez (Elisabeth Hüttermann)
Švica


DUNAJSKA ZMEŠNJAVA / WIENER WUAST / VIENNA MIX
Maya Yonesho (Maya Yonesho)
Avstrija, Japonska


VOLK / WOOLF
Juraj Kubince (VŠMU Bratislava)
Slovaška


(NOETOVA) BARKA / ARKA / THE ARK
Grzegorz Jonkajtys (Platige Image)
Poljska


SODNI ZAPISNIK – V SPOMIN PÉTRU MANSFELDU / JEGYZÖKÖNYV – MANSFELD PÉTER EMLÉKÉRE / COURT RECORD – IN MEMORIAM PÉTER MANSFELD
Zoltán Szilágyi Varga (Kecskemétfilm Kft.)
Madžarska

OSTANKI / LEFTOVERS
Igor Čorić (Gama Entertainment Group)
Srbija


LONČEK, KUHAJ! / DOMEČKU, VAˇR! / COOK, MUG, COOK!
Jiˇri Barta (Alkay Animation Prague)
Češka


REFRENI / REFRENY / REFRAINS
Wiola Sowa (Studio A)
Poljska


ÉTÉ (POLETJE/JE BILO) / ÉTÉ (SUMMER/HAS BEEN)
Karø Goldt (Karø Goldt)
Avstrija, Nemčija





20:10: Tekmovalni program II

I MOTION
Brane Solce (Brane Solce)
Slovenija


ČRTA ŽIVLJENJA / ELETVONAL / LIFE LINE
Tomek Ducki (Moholy-Nagy University of Art and Design)
Madžarska


ČISTILEC / THE CLEANER
Dustin Rees (HGK Luzern)
Švica


ADAM IN EVA / ADAM & EVA / ADAM & EVE
Klara Hajkova (Film School Zlin)
Češka


POKKK! / PYYYKŠTT! / SSSHOTTT!
Gábor Ulrich (Kecskemétfilm Kft.)
Madžarska


JUHA IZ STARE KURE / OLD CHICKEN SOUP
Oliver Marčeta (Oliver Marčeta)
Slovenija


IZGUBLJENI V SNEGU / ZUDUŠI SNIEG¯A / LOST IN SNOW
Vladimir Leschiov (Jet Media/AniMera AB)
Latvija, Švedska


KAKO JE NASTALA LILIJA / KAKO JE NASTAO LJILJAN / HOW DID THE LILLY ARISE
Marija Milovanović Lazarevski (Karanovac film)
Srbija


OBLEKA / KLEIT / THE DRESS
Jelena Girlin, Mari-Liis Bassovskaja (Nukufilm Oü)
Estonija


NAKLJUČJE / PRZYPADEK / COINCIDENCE
Joanna Rusinek (Academy of Fine Arts in Krakow)
Poljska


KOKTEJL / COCKTAIL
Marina Roussinova (Marina Film)
Bolgarija


PLJUNJEN S POLJUBOM / PLIVNUTÍ POLIBKEM / SPITTED BY KISS
Miloš Tomić (Studio FAMU Prague)
Češka


NOVA EVOLUCIJA / A NEW EVOLUTION
Adrian Baluta (Adrian Baluta)
Romunija


PLANET KRATOCHVIL
Nicolas Mahler (Nicolas Mahler)
Avstrija


NEGIBNO / ZASTYGŁE / STILL
Maria Görlich (Academy of Fine Arts in Krakow)
Poljska




20:10: Tekmovalni program III

PIK IN NIK / PIK A NIK / PIK AND NIK
Martin Snopek (VŠMU Bratislava)
Slovaška


ŠKORENJALIČOLN / BOTTEOUBATEAU / BOOTORBOAT
Marina Rosset (HGK Luzern)
Švica


NASTOP / NASTUP / PERFORMANCE
Katarina O’Hearn (Centar film)
Srbija


SMRT / THE DEATH
Mitja Manček (KUD Cineast)
Slovenija


VELIKO ZADOVOLJSTVO / LE GRAND CONTENT / THE GREAT CONTENT
Clemens Kogler, Karo Szmit (Clemens Kogler, Karo Szmit )
Avstrija


KOMPLEKS PRVOROJENCA / PRIMOGENITO COMPLESSO / FIRSTBORN COMPLEX
Lavinia Chianello, Tomas Creus (Studio Elementare)
Italija, Brazilija


ČUTILA / SMYSLY / SENSES
Veronika Bakošová (AAAD Prague)
Češka


GUGUG
Sabine Groschup (Sabine Groschup/Asifa Austria)
Avstrija


MAJHEN ČRN KVADRAT / MAŁY CZARNY KWADRAT / LITTLE BLACK SQUARE
Tomasz Siwi´nski (Academy of Fine Arts in Krakow)
Poljska


KRVAVA MARY / BLOODY MARY
Zina Papadopoulou (Zina Papadopoulou)
Grčija


A POINT OF VIEW
Jaka Kramberger (oinkstudio)
Slovenija


MONODRAMA/ MONODRAM / MONODRAMA
Przemysław Adamski (Przemysław Adamski)
Poljska


TRANSOPTIK / TRANSOPTIC
Branko Farac (Ars Animata Studio/Zagreb Film)
Hrvaška


KRATKO ŽIVLJENJE / KURZES LEBEN / SHORT LIFE
Johanna Freise, Danijel Šuljić (Johanna Freise, Danijel Šuljić)
Avstrija, Nemčija


PLASTIČNI LJUDJE / PLASTIC PEOPLE
Pavel Koutský (Pavel Koutský)
Češka


JAVA
Berin Tuzlić (Pixel Animation Studio)
Bosna in Hercegovinaa


SREČNO POT / BON VOYAGE
Kaoru Ishida (Famu/Kaoru Ishida)
Češka, Japonska


AQUARIUM / AKVARIJ
Denizcan Yüzül (Film School Zlín)
Češka




20:10: Tekmovalni program IV

ČRNA SKRINJICA / MELNĀ KASTE / BLACK BOX
Jurģis Krāsons (Rija Films)
Latvija


MESO / FLEISCH / MEAT
Katarzyna Kijek (Katarzyna Kijek)
Poljska


GOSPA G / PANÍ G / MRS. G
Michal Žabka (Studio Anifilm)
Češka


PRISLUŠKOVANJE / PRISLUŠKIVANJE / ALL EARS
Dinko Kumanović (Ater Studio)
Hrvaška


POVEST O ŽEBLJU / BÁJKA O KLINCI / THE FABLE ABOUT A NAIL
Marián Stano (VŠMU Bratislava)
Slovaška


TRENUTEK / MOMENT
Gergely Káli (Gergely Káli)
Madžarska


VETERINAR / VETERINARIAN
Signe Baumane (Rija Films)
Latvija


TRIUMF / TRIJUMF / THE TRIUMPH
Ivan Mirko Senjanović (Unique Forms of Continuity in Space and Time)
ZDA


MALI ROŽNATI PLANET / LA PETITE PLANÈTE ROSE / THE LITTLE PINK PLANET
Mathieu Epiney (Pleine Pomme)
Švica


JAKEC IN FIŽOLČEK / JOCK AND THE BEANSTALK
Zoltân Fritz (Art 7)
Madžarska


ŽIVČEN – JAZ + SREČA / WIBBEL-ICH + GLÜCK / NERVOUS-ME AND LUCK
Janina Arendt (Janina Arendt)
Avstrija


NA ROBU / ON THE EDGE
Artem Sukharev, Nikita Ratnikov (15Frame Animation)
Ukrajina




Tega članka ni komentiral še nihče.Registriraj se


izšla

Ice Age: The Meltdown

(2006)

praznuje

Ron Howard
(1954)

zajeto

Butler, Woman, Man

plakatirano

Kid vs Kat

video

Boxtrolls, The

ilustrirano
Samurai Fish




2. mednarodni festival stop-motion animacije Stoptrik (0)




© 2011 SloCartoon | Kdo smo | Pomoč | Pogoji uporabe | Oglaševanje