uporabniško ime 
geslo 
iskanje risank:

Nadgradnja SloCartoona:
jo nestrpno pričakujem!
me ne zanima

Prišlo je do napake. Počakajte trenutek in pritisnite osveži.Aktivni uporabniki
4 gostje

Danes praznuje rojstni dan
Neikius (32 let). Vse najboljše!

Število obiskov od 1.9.2002: 0
Èlanki > Reporta¾e in dogodki
2. mednarodni festival stop-motion animacije Stoptrik
Avtor: Smail 'Misak' Jušič | 05.09.2012
Med 7. in 9. septembrom 2012 bo v mariborski Pekarni in Kinu Udarnik potekala 2. edicija Mednarodnega festivala stop motion animacije Stoptrik. Festival, ki je lansko leto doživel svoj ognjeni krst v Mariboru, so avtorji in obiskovalci vzljubili. Pomnimo: v treh dneh je festival ponudil na ogled več kot 50 stop-motion animiranih filmov.

Letos so se organizorji odločili da v mednarodnem tekmovalnem programu (ki je sestavljen iz petih programov) podelijo tudi nagrado občinstva za najboljši stop-motion animirani film, osrednja nit festivala pa bo predstavljala "Slovanska panorama" - torej stop-motion filmi, ki so nastali na območju naše nekdanje skupne države Jugoslavije, Poljske pa tudi Ukrajine. V posebnem programu bodo predstavili tudi poljsko retrospektivo animiranih filmov nastalih v poljskih šolah za animirani film (1958-2010), okrogla miza pa bo tekla na temo produkcije in distribucije animiranih filmov v Sloveniji. V kolikor ste ljubitelj animiranega filma, je obisk Maribora več kot obvezen! :)


Spodaj je pred vami program letošnjega Stoptrika, s predstavitvijo vsakega posameznega filma v izbranem programu:

07.09.2012 ob 16:00: Novi val stop motion animacije iz območij države, ki se je imenovala Jugoslavija 1

Zapri program



Zasukanec / Mate to Measure
Špela Čadež (Špela Čadež / Kunsthochschule für Medien Köln), Slovenija-Nemčija



Nastop / Performance
Katarina O'Hearn (Centar film), Srbija




I Speak True Things
Marko Tadić (Marko Tadić), Hrvaška



Notri / Inside
Ivan Ivanovski (Violeta Kachakova), Makedonija



Soba / The Room
Ivana Jurić (Kinorama), Hrvaška



O Snu / About a Dream
Lucija Mrzljak (Lucija Mrzljak), Hrvaška



Mensch Maschine
Ivan Mirko Senjanović (Ivan Mirko Senjanović), Hrvaška



Daniil Ivanovič, svoboden si/ Daniil Ivanovič, You Are Free
Petra Zlonoga (ALU Zagreb/Zagreb film), Hrvaška



Na začetku časa / In the beginning of time
Božidar Trkulja (Bononostudio), Hrvaška



Mulc: frača / Kiddo - Slingshot
Kolja Saksida (A Atalanta/ Zvviks Production), Slovenija



Pikapolonica hoče odrasti / Little Ladybird Wants to Grow Up
Miha Knific (SHAKEMOON Animation)

Zapri program




07.09.2012 ob 18:00: Poljska šola animacije. Njeni spremljevalci in nasledniki

Zapri program



Hiša / Dom
Walerian Borowczyk, Jan Lenica (Studio Filmowe „Kadr”), Poljska



Carmen suita
Aleksandra Korejwo (TvSFA Poznań), Poljska




Maska / Maski
Piotr Karwas (Filmakademie Baden-Wurttemberg), Poljska-Nemčija



Ichthys
Marek Skrobecki (Se-Ma-For, WFDiF Warszawa), Poljska



Zajtrk / Śniadanie
Izabela Plucińska (TVP Kultura), Poljska



Sosledje / Sekwens
Robert Sowa ("Studio A" w Krakowie), Poljska



Mesto jadra naprej / Miasto płynie
Balbina Bruszewska (Se-Ma-For), Poljska



Danny Boy
Marek Skrobecki (Se-Ma-For, Archangel), Poljska



Nekoč je živel kralj / Był sobie Król
Tytus Majerski (Agata Golańska), Poljska



Tresoči se rilec / Drżące Trąby
Natalia Brożyńska (PSFTviT), Poljska


Zapri program




07.09.2012 ob 19:30: Mednarodno tekmovanje 1

Zapri program


Oh Willy...
Emma De Swaef, Marc Roels (Beast Animation), Belgija-Francija-Nizozemska



Ljudska fronta 12 / Natoden Front 12
Ivan Ivanovski (Trice Films), Makedonija




Mrtev ptič / Dead Bird
Trevor Hardy (Foolhardy Films), Velika Britanija



Trikotna afera /Kolmnurga afäär
Andres Tenusaar (OÜ Nukufilm), Estonija



Tulipomania: Ropotajoče bobnanje / Tulipomania: Rumble
Tom Murray, Cheryl Gelover (Tulipomania/Tom Murray, Cheryl Gelover), ZDA



Prekinjen spektakel / Un spectacle interrompu
Christophe Gautry, Arnauld Demuynck (Les Films du Nord), Francija-Belgija



Prevajalec / Der Übersetzer
Irina Rubina (Filmakademie Baden-Württemberg), Nemčija



Cesarjeve igrače / Zabawki cesarza
Tomasz Godfryd, Jarosław Moździerz, Joanna Rusinek, Joanna Wójcik, Grzegorz Wierzchowski (Munk Studio, Studio Kronika, TVP SA)



Zapri program




07.09.2012 ob 21:00: Mednarodno tekmovanje 2

Zapri program



Noise
Przemysław Adamski (Munk Studio, TVP SA), Poljska



Spomin telesa / Keha mälu
Ülo Pikkov (OÜ Nukufilm), Estonija




O ribiču Maršíčku / O rybáři Maršíčkovi
František Váša (Animation People), Češka



Svet norcev /Le Concile lunatique
Christophe Gautry, Arnaud Demuynck (Les Films du Nord), Francija



Most / El Puente
Agostina Ravazzola (La Fundación), Argentina



Lestev / Oczko
Eliza Plocieniak-Alvarez (J.S. Gibran Flores, Eliza Plocieniak-Alvarez), Poljska



Črno dolgo krilo / Kuroi long skirt no onna
Hoji Tsuchiya (Hoji Tsuchiya), Japonska



Prestrašena / Apeuree
Patricia Sourdes (La Fabrique), Francija



Zapri program




08.09.2012 ob 16:30: Vzhodne transformacije: 25 let ukrajinske stop motion

Zapri program



Okno / Vikno
Yevhen Syvokin (Kievnauchfilm), Ukrajina



Koza lažnjivka / Koza Dereza
Iryna Smyrnova (Ukranimafilm), Ukrajina




Tramvaj št.9 / Ishov tramvay 9
Stepan Koval (Kyiv National I . K . Karpenko - Karyi University), Ukrajina



Kompromix
Yevhen Syvokin (Ukranimafilm), Ukrajina



Igra za tri igralce / Pyesa Dlya Tryokh Aktoriv
Oleksandr Shmygun (Ukranimafilm)



Sneg bo pokril ceste / Zasyple Snih Dorohy
Yevhen Syvokin (Ukranimafilm), Ukrajina



Dvoboj / Poyedynok
Tatyana Gugarina (Kyiv National I . K . Karpenko - Karyi University), Ukrajina



Postati trden / Staty tverdym
Stepan Koval (Ukranimafilm), Ukrajina



V sanjah / Uvi Sni
Katherine Chepik, (Kyiv National I . K. Karpenko - Karyi University), Ukrajina



Zapri program




08.09.2012 ob 18:00: Mednarodno tekmovanje 3

Zapri program



Usta širko odprta, ušesa tesno zaprta / Bepe Paur Veoznaim Atzumot
Tom Madar, Emlly Noy (Sapir College), Izrael



Vertige
Christophe Gautry, Mathieu Brisebras (Les Films du Nord), Francija-Belgija




Stari moški in stara ženska / The Old Man and the Old Woman
Basia Goszczyńska (Basia Goszczyńska), ZDA



Prihod oraklja / Prohveti sünd...?
Rao Heidmets (OÜ Nukufilm), Estonija



Kdo živi na dnu Pisochne? / Hto zhywe na dni Pisochnogo?
Olga Makarchuk (NOVATORFILM), Ukrajina



Face Lifting
Grzegorz Piasecki (Se-ma-for Film Foundation), Poljska



Konstruktor
Tessa Moult-Milewska (FUMI Studio, Warsaw Film School), Poljska-Češka



Strani strahu / Pages of Fear
Dina Velikovskaya (VGIK), Rusija



Zapri program




08.09.2012 ob 19:30: Mednarodno tekmovanje 4

Zapri program



Josette / Josette und ihr Papa
Izabela Plucińska (Clay Traces), Nemčija



Buča in stare čipke / Citrouille et vieilles dentelles
Juliette Loubieres (JPL Films), Francija-Kanada




Mimik in črn metulj / El Mimo y la Mariposa Negra
José Luis Saturno (Enjambre Hexagonal), Mehika-Kanada



Poslednji avtobus / Posledný autobus
Ivana Laucikova, Martin Snopek (Feel Me Film), Slovaška



Družina na počitnicah / Familia em ferias
Wayner Tristao (Garupa Films Company), Brazilija



Kronika Oldřicha S.
Rudolf Šmíd (AniFest s.r.o.), Češka



Sedem minut v varšavskem getu / Seven Minutes in the Warsaw Ghetto
Johan Oettinger (Basmati Film), Danska



Missing
Tariq Rimawi (International Film School Wales), Jordanija-Velika Britanija



Zapri program




08.09.2012 ob 21:00: Mednarodno tekmovanje 5

Zapri program



Una Furtiva Lagrima
Carlo Vogele (Carlo Vogele), ZDA



Blanche Fraise
Frédérick Tremblay (Frédérick Tremblay), Kanada




Lagomorph
Jacobus Lowson (Cambridge School of Art, Anglia Ruskin University), Velika Britanija



Nyosha
Liran Kapel, Yael Dekel (Sapir Academic College), Izrael



Hiša / House
Ahmad Saleh (Ahmad Saleh), Jordanija-Nemčija



Afternoon
Izabela Plucińska (Clay Traces), Poljska



Happy Birthday
Riho Unt (OÜ Nukufilm), Estonija



Psica / Keruša
Mirela Srebrić (Dom Kulture Studentski Grad), Srbija




Kuubo
Claudia Röthlin, Adrian Flückiger (Netvertising Ag, Owl Studios), Švica




Up and Over
Russell Peet (Russell Peet), Velika Britanija




Luminaris
Juan Pablo Zaramella (JPZtudio), Argentina



Zapri program




09.09.2012 ob 16:00: Poljski.Stop.Triki

Zapri program



V času kralja Krakusa / Za króla Krakusa
Zenon Wasilewski (Studio Filmów Kukiełkowych Łódź), Poljska



Menjava straže / Zmiana warty
Halina Bielińska, Włodzimierz Haupe (Studio Miniatur Filmowych, Warsaw), Poljska




V pričakovanju / Oczekiwanie
Witold Giersz, Ludwik Perski (Studio Miniatur Filmowych, Warsaw), Poljska



Mačke in mačkice / Koty i kociaki
Tadeusz Wilkosz (Se-ma-for Studio of Small Film Forms), Poljska



Gumb / Guzik
Teresa Badzian (Studio Miniatur Filmowych, Warsaw), Poljska



Majhen otrok / Maluch
Lucjan Dembiński (Se-ma-for Studio of Small Film Forms), Poljska



Majhen kvartet / Kwartecik
Edward Sturlis (Se-ma-for Studio of Small Film Forms), Poljska



Stopnice / Schody
Stefan Schabenbeck (Se-ma-for Studio of Small Film Forms), Poljska




Dim.
Marek Skrobecki (Se-ma-for Studio of Small Film Forms), Poljska





Zapri program




09.09.2012 ob 18:00: Novi val stop motion animacije iz območij države, ki se je imenovala Jugoslavija 2

Zapri program



Dvorišče / The Courtyard
Nejc Saje (Strup produkcija), Slovenija



Princeza na zidu / Princess on the wall
Iva Čirić (Dunav film), Srbija




Sun Sun
Matej Lavrenčič, Gorazd Bizjak, Miha Perne (Matej Lavrenčič, Gorazd Bizjak, Miha Perne), Slovenija



Človek, ki je raztreščil kip / Čovjek koji je smrskao kip
Justina Kosir (FKVK Zaprešić), Hrvaška



Koyaa - Lajf je čist odbit / Koyaa - The Extraordinary
Kolja Saksida (Zvviks), Slovenija



ID
Miroslav Jović (Studio Vilenjak), Srbija



Emily
Luka Bajt (Luka Bajt), Slovenija



Soldat
David Peroš Bonnot (Kenges), Hrvaška




Ljubezen je bolezen / Liebeskrank
Špela Čadež (KHM / Špela Čadež), Nemčija-Slovenija




Nova hipijevska prihodnost / Nova hipi budućnost
Dalibor Barić (Dalibor Barić), Hrvaška




Tržnica / Plac
Ana Hušman (Studio Pangolin), Hrvaška





Zapri program






Za več infromacij o samem festivalu in dogajanju vas vljudno vabimo, da obiščete uradno stran Mednarodnega festivala stop motion animacije Stoptrik.







Tega članka ni komentiral še nihče.Registriraj se


izšla

Pink and Blue Blues

(1952)

praznuje

Andy Samberg
(1978)

zajeto

Next

plakatirano

Forest Paper, The

video

Paddington

ilustrirano
Samurai Fish




2. mednarodni festival stop-motion animacije Stoptrik (0)




© 2011 SloCartoon | Kdo smo | Pomoč | Pogoji uporabe | Oglaševanje